Ambient Jazz Ensemble – Suite Shop (Here & Now, 2014)


Ho, ho, co za milusińska płyta. Nie jestem obyty w jazzie, spotkanie z tego rodzaju muzyką jest dla mnie zawsze przypadkowe i niektórzy z Was znają moją opinię nt jazzu, jako muzyki intuicyjnej, mięśniowej… a ja wolę twórczość konceptualną.

Ostatnio (tz na początku roku) ucho me zawiesiło się na albumie „Mehliana” Brada Mehldau i Marka Guiliana, na którym uznany pianista stworzył niesamowitą kreację brzmieniową i kolaż z eksperymentującym z elektroniką młodym perkusistą.


Ambient Jazz Ensemble jest innym projektem, o wiele bardziej przystępnym, momentami wręcz filmowym. Colin Baldry używa jazzowego instrumentarium i umiejętności improwizacji na równi z elektronicznymi efektami, ozdobnikami czy sekwencerami.
Nie znam wyposażenia projektu, ale nie zdziwiłbym się gdyby wszystko tworzyła jedna osoba, a sekwencje programowane były nierozróżnialne dla nieobytego z jazzem ucha.

Polecam każdemu, który chce wsiąknąć w nieco inną, bardziej organiczną muzykę, nie pozbawioną jednak zbawiennego dotyku elektroniki 🙂

ps.
Album ukazał się w wytwórni Here & Now, która wydaje afrobeat, funk i jazz z elementami elektroniki a w jej katalogu znalazłem także Kirka Degiorgio, producenta tech/deep-house’owego.

 

http://www.deezer.com/album/7798186
http://wimp.pl/album/30842132
http://hereandnowrecordings.bandcamp.com/album/suite-shop
http://www.7digital.com/artist/ambient-jazz-ensemble/release/suite-shop

https://www.facebook.com/AmbientJazzEnsemble/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s