Fixmer / McCarthy – Into The Night (Synthetic Symphony, 2008)


Recenzja ukazała się w nieistniejącym już serwisie clubber.pl w marcu 2008 roku. Zamieszczam oryginalną, nie modyfikowaną wersję tekstu. Do płyty nie wracam mimo wielkiej sympatii dla głosu Douglasa, jakoś nie mam okazji choć po przeczytaniu własnych słów sprzed lat nabrałem ochoty na odświeżenie 🙂

fixmermccarthyTa płyta odczekała swoje zanim pojawiła się w odtwarzaczu, ale po przesłuchaniu musiałem zmienić plany i koniecznie napisać o niej kilka słów.

Co prawda to już drugie spotkanie dwójki mocarnych łbów ze świata techno i ebm, ale debiutanckiego albumu teamu „Between The Devil” z 2004 nie można zaliczyć do udanych. Całość wypełniała typowa dla Terence Fixmera łupanka spinająca techno i elektro z ebm’owymi akcentami, do której wokalnie wbił się Douglas McCarthy – było nie było, koleś z masakrycznym głosem, filar (dla mnie kultowego) Nitzer Ebb.

W 2006 ebm-owe freaki nastroszyły kępki włosów gdy na soundtracku do „Piły 4” pojawił się nowy numer NE, a grupa koncertowała promując swoje best of i album z klubowymi remiksami. Tymczasem w oczekiwaniu na zupełnie nowy, niepodważalnie już legendarny album mamy McCarthy’ego śpiewającego… „techno”. Oczywiście to gruba przesada. Nowa płyta nie powiela usterki pierwszej, kompozycje są wspólne i noszą znamiona obu osobowości. Muzycznie jest melodyjniej i łagodniej, synth-pop’owo, blisko Edge Of Down a nawet Camouflage („Banging Down Your Door”, „And Then Finalny”). Bywa jednak dziwacznie („Blood And Music”, „A Great And Distant Silenie”), fixmerowo („Look To Me”, „Hate Me”), rockowo („Make War”) i balladowo („Tonight I Sleep”).

Taka różnorodność pomaga w przyswojeniu płyty i tylko zaostrza apetyt na nowa porcję ebm’owego gruchotu spod znaku Nitzer Ebb.

 

http://wimp.pl/album/29461106
http://www.deezer.com/album/1586355
https://itunes.apple.com/us/album/into-the-night/id280103423
http://www.discogs.com/Fixmer-McCarthy-Into-The-Night/release/1310693

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s