SPC ECO – The Art of Pop (B O F C Music Inc, 2014)


SPC ECODean Garcia (ex-Curve) w kolejnym kalendarzowym roku pojawia się z córką jako SPC ECO (Space Echo) i albumem… prawdopodobnie nowym. Za chwilę odpalam…

A to ci niespodzianka po przesłuchaniu całości. Tak, to jest nowa płyta, a powiem więcej, podwójnie nowa. Dean Garcia, filar i główny budowniczy gitarowych ścian Curve, po rozejściu się z wokalistką Toni Halliday, zatrudnił córkę Rose Berlin, której wokaliza, a już na pewno charyzma wokalna jest zbliżona do byłej ‚śpiewaczki’.

Muzyka także była w dużej mierze kontynuacją Curve z mniejszym naciskiem na motorykę a większym na „tripowość” (choć w zależności od albumu proporcje się zmieniały). Lecz wraz z nowym albumem Dean wyrwał się z kręgów nu-gazowych i zgodnie z tytułem zaproponował… pop.

No dobra synth-pop, senny dzięki wokalizom Rose, ale dość łagodny, delikatny, momentami taneczny i niemal pozbawiony gitar. Na „pierwszy rzut ucha” wszelkie instrumenty były syntetyczne, ale jak to z płytami słuchanymi podczas pracy tzw. umysłowej… nie zawsze zwraca się uwagę na szczegóły. Tak więc pozostaję do następnego razu pakując album już do ipoda, bo warto.

http://spceco.bandcamp.com/album/the-art-of-pop

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s