Oliver Lieb – Inside Voices (Psychonavigation, 2014)


To stało się wczoraj… miałem ją, nową płytę Olivera Lieb’a. Ambientowa rozkosz.
24.07.2014

Tak, zdecydowanie po kilku głębszych, z głową nad powierzchnią, a raczej w pełni natlenionym kosmicznym skafandrze mogę pisać wrażenia.

Gdybym miał wymienić pięć osób, które najbardziej szanuję mając u mnie wielki kredyt zaufania i wdzięczności, z pewnością byłby wśród nich Oliver Lieb. Po „Into Deep” i „Music to Films” (z Dr. Atmo, której to nie znam z powodu zazdrości Pete Namlooka, wg. słów MIxmastera Morrisa; album ukazał się w małym nakładzie i nie został wznowiony przez FAX: http://www.discogs.com/Dr-Atmo-Oliver-Lieb-Music-To-Films/release/45948) „Inside Voices” jest trzecią ambientową płytą Niemca i trzecią, której nie wolno pominąć.

To początkowe nawiązanie do kosmosu jest jak najbardziej stosowne wg. mnie i byłbym skłonny postawić ten krążek koło „Sphere” Delerium, pomijając jednakże te rytmiczne, pulsacyjne numery, gdyż album Lieba to ambient nieskończony – jak Kosmos, który nie ma ostatecznej granicy.

Osiem numerów tak niegwałtownych, tak przeplatających się jak gradienty w kolorach stanowi niesamowite tło do Odysei Kosmicznej Kubricka. Tak zgaduję, ale skoro praca z Dr. Atmo była inspirowana ‚Koyaanisqatsi’ i można tę muzykę podłożyć pod ten film, to czemu nie spróbować ze ‚Space Oddity 2001’.
Szkoda słów na te dźwięki, nimi trzeba się napawać, bo każdy wdech jest niczym kolejny łyk powietrza w kosmicznej próżni.

 

http://www.deezer.com/album/7830274

http://wimp.pl/album/32379302

http://psychonavigation.bandcamp.com/album/oliver-lieb-inside-voices-album-psy092
http://www.discogs.com/Oliver-Lieb-Inside-Voices/release/5838297

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s