Royksopp – The Inevitable End (Dog Triumph, 2014)


royksopp_invend700Po takim pożegnaniu można już zacząć płakać z tęsknoty.

EP-ka z Robyn wydana w połowie 2014 pozwoliła mieć nadzieję, że panowie B+B wracają na właściwy kurs i nie będą robić infantylnych piosenek dla Juniuorów ani smętów dla Seniorów, choć ich oświadczenie, że jest to ostatni ich album w postaci klasycznie rozumianej długogrającej płyty nie brzmi optymistycznie. Jednak czas pokaże czy będą działać solo, czy jako Royksopp będą realizować się muzycznie w innej formie – muzyki nie przestają tworzyć.

A po tak udanym wydawnictwie było by wielką szkodą więcej nie usłyszeć wspólnych produkcji. Spaliłem puentę? Nie, nie ma co kryć, budować napięcia by na samym końcu wypalić, że to album rewelacyjny.
Ale by przejść dalej auto-cytuję z recenzji, która niebawem trafi w komercyjne rejony internetu:
[…]Czy im się udało? Wszystko zależy od tego czy opowiedzieliście się po stronie ”Juniora” czy ”Seniora”. Jeśli czekacie na piosenki z powolnym rytmem i pozytywną atmosferą to raczej album nie dla Was. Jednak jeśli melancholia jest tym doznaniem, na które czekacie, to płyta musi się spodobać i to bardzo.[…]

Ja lubię muzykę smutną, emocjonalną ale i syntetyczną, a panowie idealnie zbudowali to połączenie. Raczej powolne utwory nasycone są lekko mrocznym, melancholijnym klimatem. Panie Robyn i Susane śpiewają ładnie jak potrafią, choć to panowie tu wiodą prym – Jamie ‚Irrepressible’ McDermott aż w 5 kawałkach, z których najbardziej porusza „Compulsion” oraz Ryana James, wokalista uwielbianego przeze mnie Man Without Country w kapitalnym, nawet nadającym się do spokojnego klubu „Sordid Affair”.

Do posłuchania nowego Royksoppa zachęcać nie trzeba, to przecież marka sama w obie, ale mam nadzieję, że równie jak ja docenicie to wydawnictwo w czasach gdzie konkurencja na polu chillwave electro/synth-popu jest niezwykle silna i dobra.

 

 
http://www.amazon.com/gp/product/B00NRBLAEO/
 
http://www.deezer.com/album/9039565
http://wimp.pl/album/37589119
https://itunes.apple.com/us/album/the-inevitable-end/id921120346
http://www.discogs.com/R%C3%B6yksopp-The-Inevitable-End/master/755014
 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s