John Digweed & Nick Muir ft. John Twelve Hawks – The Traveler (Bedrock)


traveller„Ponoć ludzie nie czytają, a co książka to bestseller. Tę chyba będę musiał przeczytać.”

Spokojnie, nie zbłądziliście, to wciąż muzyczna Drewutnia, choć i o książkach S-F („Fundacjach”, „Diunach”, „Enderach”, „Światach Dysku” itp) mógłbym co jakiś czas podyskutować.
Skąd ten fantastyczno-naukowy wstęp? Jeśli się zastanawiacie to nie wiecie, że bogowie progressive i wodzowie Badrocka postanowili by ich autorski album był ilustracją do książki Johna Twelve Hawks „The Traveller” (sprawdzałem, polski nakład jest wyczerpany i jedynie jakieś poszczególne sztuki trzeciej części trylogii jeszcze można znaleźć na targach).

To co stworzyli myślę, że przyzwyczajonych do klubowych bitów tego duo zaskoczy. Co prawda rytmy i konstrukcje progresywne są, ale na szczęście nie cały czas… jak dla mnie album byłby znacznie ciekawszy gdyby klubowe brzmienia nie występowały w ogóle, lub były jeszcze bardziej ograniczone, a muzyka skupiła by się na akbientach, industrialnych nojzach i downtempo.

Muzycznie nie jest to album roku, ale za pomysł chętnie widziałbym go w otoczeniu „Lifeforms” czy „Adventures Beyond The Ultraworld” (wiadomych), jednak jak napisałem muzyka nie jest najmocniejszą stroną płyty. Ale klimat tak, jak i specjalny udział autora powieści, który cytuje fragmenty „Podróżnika”. Mankamentem albumu jest to, że wyszła spod rąk producentów a nie muzyków… szkoda, że nie pojawili się inni goście, którzy mogli by wnieść więcej ludzkiego czynnika.
Ale i tak to niezły, nawet bardzo dobry album zasługujący całkowicie na uwagę, szczególnie, że jest bardzo ładnie wydany w formie książeczki.

Moja skonsolidowana recenzja płyty pojawi się w przełomowym numerze Laifa na rok 2014/2015, a was zachęcam do słuchania płyty tylko i wyłącznie w wersji zmiksowanej, ciągłej.

 

 

http://www.amazon.com/Traveler-feat-John-Twelve-Hawks/dp/B00NOI645K

 

http://wimp.pl/album/34634229
http://www.deezer.com/album/8668437
https://itunes.apple.com/gb/album/traveler-feat.-john-twelve/id919775046
http://www.discogs.com/John-Digweed-Nick-Muir-Feat-John-Twelve-Hawks-The-Traveler/master/743528
http://bedrockmusic.bigcartel.com/product/john-digweed-nick-muir-ft-john-twelve-hawks-the-traveler-cd-pre-order-released-october-6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s