Visage – Orchestral (August Day, 2014)


visage_orchestralChyba nie mam gustu… ale mi się to podoba.

Moda na orkiestrowe koncerty nie słabnie, dotknęła wielu wykonawców, od Metallic-i przez popowych estradowców aż po Schillera czy Front Line Assembly sięgając. Natomiast krzyżówki muzyki pop z orkiestrą symfoniczną w studio to już rzadsza sprawa.
Absolutnie kultowa formacja lat 80, ikona New Romantic wskrzeszona przez Steve Strange’a reaktywacyjnym albumem z 2013 zaskoczyła pozytywnie (nie tylko mnie!). Dzięki sukcesowi płyty w marcu 2014 wystąpili na zamknięciu World Ski Jumping Championships z towarzyszeniem Praskiej Orkiestry Filharmonicznej.

To wydarzenie tak spodobało się publiczności i oczywiście zespołowi, że zaprosili filharmoników do studia by opracować nowe wersje najbardziej lubianych kawałków ze starego i nowego katalogu. Wybór i wykonanie moim zdaniem jest perfekcyjny.
Co dziwne, mam wrażenie, że te wersje dopiero teraz brzmią kompletnie, jakby w latach 80 kiedy powstawały powinny zostać nagrane z orkiestrą.

Może nie jestem obiektywny, bo Visage to dla mnie jedna z najważniejszych formacji lat 80 i ich dwa pierwsze albumy najzwyczajniej uwielbiam (czego nie mówię o trzecim), tak jak i lubię ten po reaktywacji z 2013. Być może dlatego też nie mam żadnych problemów z akceptacją tego poddania się trendowi na orkiestrację, a może po prostu to jest kapitalne połączenie. Wszak elegancja i romantyzm jednakowoż kojarzy się z instrumentami klasycznymi.

Aby docisnąć napiszę, że liczę na pojawienie się tylko orkiestralnych wersji (instrumentalnych lub z wokalami), ale póki co musi mi wystarczać to dwuminutowe intro do „Fade To Gray”.

 

 

 

http://www.amazon.co.uk/Orchestral-Visage/dp/B00PBH6DEY/

 

http://www.deezer.com/album/9189343
http://wimp.pl/album/38268359
https://itunes.apple.com/us/album/orchestral/id942778224
http://www.discogs.com/Visage-Orchestral/release/6412130
http://www.express.co.uk/entertainment/music/543971/Visage-album-Orchestral-free-stream
http://www.visage.cc/shop.php

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s