Dub Taylor – Propagation Reflection EP (Eintakt/Rauhphaser, 2014)


dub-taylor_propagation-reflectionZaskakująca lekkość bytu.

Od ostatniego pełnego krążka Alexandra Krugera jako Dub Taylor minęły ponad dwa lata, choć w międzyczasie w 2013 pokazał się z kolejnym albumem pod swą przystępniejszą maską – Tigerskin. Stąd z zaciekawieniem sięgnąłem po ten materiał klasyfikowany jako EP-ka, którą z powodzeniem można nazwać mini-albumem trwającym blisko 50 minut.

Lubię te jego pulsujące techno okute w dubowe pohukiwanie z grubej rury. ALe zaraz… gdzie jest techno? A tym bardziej dub? Czy to nie miał być materiał pod innym szyldem? Ta pewna stylistyczna niezgoda wcale nie przeszkadza by cieszyć się tymi numerami… właściwie dwoma, a przynajmniej pod względem tytułów. Utwory numerowane jako „Reflection” mają charakter deep/tech houseowy – raz idące w stronę słońca, raz bardziej w epokę stali i pary. „Propagation” zaś to techniki, które są zżerane przez lekko kwaśne korniki, których efekty pracy słychać czasem bardziej a czasem mniej.

Na dwoje babka wróżyła i gdy posłuchacie sami zdecydujecie, po której stronie lustra być wolicie. Ja natomiast na pewno zabieram ze sobą na najbliższą imprezę „Reflection 3” – a wtedy runą mury i pójdą klepki z parkietu… taką mam przynajmniej nadzieję.

 

 

http://wimp.pl/album/36088156
http://www.deezer.com/album/8862293
http://www.discogs.com/Dub-Taylor-Propagation-Reflection/release/6477359

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s