Invisible Reality – Underworld (IONO Music, 2015)


invrealty_underwNiezwykłe spotkanie narodowości, a zwykła muzyka.

Trzeci raz Shamil Abramov i Igor Sorin podchodzą do wykazania się na długim dystansie, czyli płycie długogrającej. Trzeci raz w barwach IONO Music, wytwórni która trzyma poziom produkcji progresywnego psy-trasu.
Pierwszy z nich urodził się w Azerbejdżanie, drugi na Białorusi, obaj zaś poznali po przeprowadzce do Izraela gdzie żyją i tworzą. Mnie urzekli swym debiutanckim „Visibility” (2009) – hipnotycznym transem z melancholijnym klimatem, który stał nieco w opozycji do ówczesnego formatu.

Drugi album (2011) wciąż trzymał formę, choć zaczynał bardziej sympatyzować z typowo parkietowymi rozwiązaniami, zaś trzeci… hm… stał się tym czym czym Android dla telefonów – rozwiązaniem masowym, sprzyjającym gustom, pozbawionym polotu, efektownym, ale nudnym i przewidywalnym.

Tłuste rollujące basy, chóralne pady, ba nawet pojawiła się sampla z „Carmina Burana” Carla Orfa (we wspólnym kawałku z Klopfgeister „Fortunated”), mocny wyraźny bit i do znudzenia wykorzystywane upliftingowe podnoszenie ciał z parkietu.
Tak jest w 7 na 9 numerów.
Od schematu odstają dwie kompozycje – „Uncontrollable Thoughts” idący w stronę techno jest jednak kawałkiem za mało ciekawym. Natomiast finiszujący „Body Frequency” spełnia rolę wypoczynkową, choć jest zdecydowanie kawałkiem tanecznym, balansującym na granicy transu, tech-house i psytechno. To jedyny fragment płyty, który zyskał moją większą przychylność i prawdę mówiąc chętnie w takim klimacie spędziłbym te 65 minut.
Trudno. Nie będę wracał do tej płyty, pocieszę się ich debiutem a i tak będę śledził kolejne single i EP-ki, bo nigdy nie wiadomo, w którą stronę pójdą trendy i może kolejne wydawnictwa będą mniej osadzone w klubowych realiach a mocniej tam gdzie muzyka jest nieopisywalna a intuicyjnie wyczuwalna.

ps.
Albumu nie ma jeszcze na usługach streamingowych.

http://www.psyshop.com/shop/CDs/inm/inm1cd070.html
https://pro.beatport.com/release/underworld/1447538

http://www.discogs.com/Invisible-Reality-Underworld/release/6699131

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s