Adam Fielding – Obscurer (AF, 2015)


adamfielding_obscurerAnalogowa dusza ilustracyjnej elektroniki.

Chciałem tak zacząć patetycznie, inaczej niż zwykle, bez „chwytliwej zajawki” gdyż i nowy album Adama Fieldinga jest inny. Przynajmniej od jego dotychczasowych produkcji. Oczywiście to wciąż muzyka elektroniczna, ale bardzo zwięzła, skromna, oszczędna w brzmieniu i raczej archaiczna.

Tym razem brytyjski kompozytor postawił na analogowe instrumenty i old-schoolowe brzmienia, dzięki czemu chwilami można przenieść się do czasów świetności wydawnictw z Apollo i R&S (kto „Catacombs” nie skojarzył z solowymi dokonaniami Roberta Leinera?). Dużo na tym wydawnictwie pozytywnych wspomnień i odniesień, mimo że to dość krótka płyta trwająca zaledwie niecałe 47 minut.
Jak sam autor zaznaczył, utwory zrodziły się z eksperymentów podczas „kręcenia gałkami”, stąd zapewne jest ich tak wiele (12) choć trwają średnio po 4 minuty. Ten odnośnik opowie Wam więcej: http://www.adamfielding.com/wordpress/?p=1054

Lubię muzyczny zmysł Fieldinga i z chęcią słucham tej płyty, może nawet z większą ochotą niż kilka poprzednich. Podoba mi się także podejście autora do dystrybucji tego rodzaju materiału – rozdaje go za darmo poprzez stronę na Bandcampie.
Jak sam uważa nie jest to regularny album a rodzaj dźwiękowego portfolio i cenę za tę pracę ustala wedle upodobań słuchacza.
A równolegle płyta jest dostępna na usługach streamingowych (z jakiegoś powodu nie ma na WiMP, a Google Music ignoruję za to, że oni ignorują platformę mobilnego Windowsa), więc co Wam szkodzi pobrać, ale i posłuchać on-line by artysta dostał te kilka groszy.

 

 

 

http://www.deezer.com/album/9657024

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s