Blutengel – Omen (Out Of Line, 2015)


blutengel-omen„Wycie z cienia, jak co roku.”

Będzie krótko i zwięźle, bo szkoda marnować wielu słów na kolejny album zespołu, który wciąż w taki sam sposób udaje wampiry.

Nie za bardzo wyobrażam sobie oddanego fana niemieckiej formacji, bo jakoś nie mieści mi się w głowie by na serio traktować tego rodzaju kabaret – pomieszania gotyku, dark wave i future-popu zarówno pod względem dźwiękowym jak i wizualnym. …aha, i wcale mi nie przeszkadza język niemiecki, bo w pewnych stylistykach ta mowa jest o wiele bardziej dopasowana niż anglojęzyczne kluski.

Przeszkadza mi za to częstotliwość z jaką uparcie rok w rok wydaje Christian Pohl z kumpelą, a na nowym krążku zbytnie kłanianie się pop-rockowi a chwilami nachalne hołdowanie Sisters Of Mercy, przerywane co bardziej syntetycznymi uklepywaczami parkietu. Piszę to, bo czuję się zawiedziony po bardzo lubianym przeze mnie (i nie tylko) ostatnim normalnym studyjnym albumie „Monument”, a przemęczenie zwiastowała następna studyjna płyta będąca symfoniczną wariacją hitów, której nie jestem w stanie zaakceptować.

To co, może dość? Wiem, że każdy z czasem zaczyna się powtarzać, czy „pisze” nuty, czy jak ja słowa, ale trzeba mieć jakiś umiar i dystans, bo to dość żałosne gdy nie widzi się własnej śmieszności. No ale w „germolandach” jest wielu fanów takiej konwencji i wręcz wyznawców Blutengel a im pewnie to nie przeszkadza – jest klient – znajdzie się produkt.

PS.
Postanowiłem dopisać i przyznać się, że tak bez ściemy i najzwyczajniej w świecie bardzo mi się podoba jeden kawałek „Dein Gott”. Może dlatego, że rytmicznie kojarzy mi się z „Never Let Me Down” Depeche Mode.

 

 

http://www.amazon.de/Omen-Deluxe-Blutengel/dp/B00S8XJM7S/

http://www.outoflineshop.de/back-catalogue/b/blutengel/omen-12740.html

http://www.deezer.com/album/9671220
http://wimp.pl/album/40220688
http://www.discogs.com/Blutengel-Omen/master/796346

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s