#Selekcjoner_Drewutni – aktualizowana lista Spotify


selekcjonerddd

Muzyka gra u mnie niemal non-stop. To także część mojej pracy. A poza tym blogiem i fanpage http://facebook.com/Drewutnia istnieją także playlisty w Spotify. Dlaczego tam a nie Deezer, WiMP, Tidal, Rdio czy wielkie G? Tych ostatnich to akurat nie lubię, bo boję się zarozumiałych geniuszy, stąd nawet blog jest tu a nie tam. Reszta okazała się (poza WiMP) dysfunkcjonalna.

Rozwiązania przeglądarkowe są za mało konfigurowalne, Tidal dodatkowo pogrążył się ignorowaniem WindowsPhone, zaś WiMP stracił na znaczeniu (choć lubiłem go najbardziej) po przejęciu przez wspomnianego Tidal’a co w efekcie doprowadzi do wyłączenia usługi z W w nazwie. Został lider, Spotify, który dodatkowo ma atut w postaci kanału aktywności społecznościowej i powiadomień o nowych zasubskrybowanych wydaniach.

Od czasu założenia konta publikuję playlisty miesięczne z przesłuchiwanymi albumami, ale od lutego 2015 nie zamieszczam już playlist całych albumów a jedynie wybieram dwa wg. mnie ciekawsze utwory (z singli i EP-ek po jednym) tak by listę można było słuchać jak normalną playlistę z „fajnymi kawałkami”. Zaś od maja 2015 utworzyłem jedną główną playlistę Spotify (można ją łatwo importować np do WiMP) pod nazwą #Selekcjoner_Drewutni (użytkownik: Drwal Drągal).

Umożliwi to chętnym obserwowanie tylko tej jednej listy by być na bieżąco z tym co aktualnie słucham i polecam (choć można także śledzić konto DrewutniadD na last.fm gdzie scroblowane są utwory z usług i offlineowego foobara).

Po miesiącu utwory z tej playlist będą przenoszone do tradycyjnej listy miesięcznej – Selekcjoner Drewutni 201x.xx a na ich miejsce zaczną pojawiać się nowe słuchane w kolejnym miesiącu. Ale to będziecie wiedzieć jeśli dodacie #Selekcjoner_Drewutni do obserwowanych, bo tylko ta playlista będzie miała aktualizacje niemal codziennie.

Zapraszam do sprawdzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s