Kick Bong – The Lost Valley (Cosmicleaf, 2015)


kickbong_lostvalleyTrening czyni mistrza. Podobno.

Kick Bong to jeden z tych artystów, którzy nie zyskali mego bezgranicznego uwielbienia, mimo że regularnie śledzę poczynania francuskiego producenta downtempo i psychill. Choć jego płyt i EP-ek słucham z przyjemnością, są to zazwyczaj spotkania krótkoterminowe, chwilowe, skutkujące szybkimi rozstaniami.

Ale tak nie jest z nowym, wydanym pod koniec kwietnia 6 pełnym albumem, bo ten aż chce się słuchać na okrągło.
Co takiego sprawiło, że Franck Jousselin doszedł wreszcie do odpowiednio wysokiej formy dzięki czemu płyta jest nadzwyczaj ciekawa? Być może zastosowanie bardziej organicznych brzmień, gdzie na pierwszy plan wysuwają się dźwięki fletu Ludivine Dubuis? A może odniesienia do innych wykonawców (przykładowo taki „The Mysterious Things” mógłby znaleźć się na albumie Shpongle). Ale nie myślcie, że Francuz postanowił zrobić kalkę kilku stylistyk i wydać kolaż złożony z innych uznanych wykonawców. Nawiązania są subtelne a całość oddaje charyzmatyczny styl Kick Bong, tyle że tym razem lepiej, ciekawiej, pełniej.

„The Lost Valley” to nie tylko powolne brzmienia. Tym razem nieco jest bitów prostych, klubowych, ale i one już pojawiały się sporadycznie na wcześniejszych płytach muzyka (no na ostatniej nieco więcej), lecz do tej pory były to „te gorsze fragmenty” płyt, a na nowej są mocnymi punktami programu. Mocnymi, ale nie przyćmiewającymi charakteru muzyki i pasującymi do konwencji, od lekko house’owego rozkręcającego „Clip Clap” aż do najbardziej roztańczonego „Dancing On The Dust”. Ale bez obaw! Klubowy akcent pojawia się tylko w 3 na 10 kompozycjach. Reszta z nich niesie wysmakowany chillout o transowo-psychodelicznym zabarwieniu do jakiego przyzwyczaił nas Kick Bong jak i wytwórnia Cosmicleaf, jednak w tym przypadku zdecydowanie bardziej pomysłowy i wciągający.

 

 

http://listen.tidalhifi.com/album/42270259
http://wimp.pl/album/42270259
http://www.discogs.com/Kick-Bong-The-Lost-Valley/release/6938588
https://pro.beatport.com/release/the-lost-valley/1483583

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s