Moonbeam – Atom (Black Hole, 2015)


Moonbeam-AtomOd stu utworów to samo brzmienie a wciąż potrafi kręcić.

W czym tkwi tajemnica rosyjskiego transowego tandemu, że właściwie nie zmieniając brzmienia, a nawet szczególnie stylistyki, potrafią wciąż zauroczyć. Nie wiem jak to jest z kimś kto dopiero poznaje muzykę braci (do tego ruskich), ale mnie to zauroczenie trzyma już kilka lat od czasu, gdy po raz pierwszy rzucili na mnie urok.

To w czym? Skoro nie jest to jakoś szczególnie ambitny trans, nawet można powiedzieć, że dość melodyjny, ale chłopaki dobrze trzymają swoje utwory w cuglach nie pozwalając im na upliftingowe wyskoki, a tym bardziej taplanie się w EDM-owowym szambie. Trzymają się swego rodzaju środka, będąc z jednej strony formacją progresywną a z drugiej euro-transową (jeśli uznamy Moskwę za część Europy, i nie mówię tu o geografii).

Ich melodie są czarujące a bity hipnotyzujące, jednocześnie utwory mają coś w sobie z rosyjskiej szkoły elektroniki, a kto już spotkał się z tą specyficzną stylistyką odnajdzie wschodniego ducha w tej maszynie. Ich nowy, jeśli się nie mylę siódmy angielskojęzyczny album (mają jeszcze dwa z cyrylicą w tytule i są mi nieznane) jest szczególnie uroczy po nieco rozczarowującym, jak dla mnie zbyt mieszającym z popem, „The Random”.
„Atom” jest molekularny w produkcji i bardzo drobiazgowy, precyzyjnie wyważony, z odpowiednią ilością utworów wokalnych i instrumentalnych, a każdy z nich nie jest przeznaczony by bawić gawiedź w big roomach, a raczej do egzaltacji podczas podróży. Jak na muzykę klubową jest dość spokojny, ale oczywiście to wciąż muzyka taneczna i wpisuje się w parkietowy primetime. Nie ma tu mowy o progresywnym dołowaniu, zjazdach w głąb osobowości, ale nie ma też nadmiernego pobudzania endorfinek. Trans dla szerokiego odbiorcy, jednak z wysoką klasą jakości. Wszystko jest jak w zegarku, zapewne atomowym.

 

 

 

http://www.deezer.com/album/10260566
https://itunes.apple.com/us/album/atom/id988330102

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s