Ace Ventura – Paradise Engineering (Iboga, 2015)


AceVentura-ParadiseEngineering„Udało się raz, to i może drugi się uda…”

Ace Ventura, tak jak ten filmowy, jest znany i lekko gwiazdorsko pokręcony. Waszak jego płytowy debiut z 2007 powspinał się na kilka szczytów i do dziś słucha się go z duża przyjemnością. Mając zapewnione miejsce na każdym ważnym i mniejszym festiwalu jak i w klubach nie kwapił się z wydaniem drugiego krążka (pomijam rmx album, bo to jego przecież maglowali). Co prawda singlowych numerów, bardzo często w kooperacjach, nastukał się jak minerałów ludzik z Micecrafta, lecz wśród nich trudno szukać jakiegoś szczególnego „hitu”, nie ujmując nim nic z jakości.

Dopiero teraz, w 2015, choć zapowiadana już w 2012, po raz wtóry uwielbiana Iboga wydaje autorski nowy materiał, który stara się unieść ciężar sukcesu. Czas leci do przodu, inni psy-transowcy czasem rok w rok plują albumami a format od kilku lat pozostaje bez zmian. Zdecydowany brak świeżości.
Na tym tle „rajska inżynieria” nie wypada jakoś wybitnie, ale dobitnie mogę stwierdzić, że to solidna, płyta bez ściemy. Momentami mocna i mroczniejsza jak w „Ingonyama” w kooperacji z nie byle kim, bo z Juno Reator (asz te charakterystyczne kursy basów i bębenki), chwilami lżejsza (wspólne numery ze swawolnymi Astrix, Symbolic i Liquid Soul) i wkręcająca jak w moim ulubionym „długaśku” z Loud.
Ile tych kolaboracji naliczyliście (a pominąłem całkiem fajną z Zen Mechanics)? Jak Wam się nie pomieszają palce to wyjdzie, że ledwo trzy kawałki są w całości stworzone przez Oshrata, w tym zamykający numer downtempowy. Ale nie jest to żadna wada płyty. Wpływa na różnorodność, choć można odnieść wrażenie, że Izraelczyk skupiał się przez ostatnie lata na imprezowaniu (w sensie grania) i obecnie woli pracować w „duetach”. To żadna ujma, jeśli efekty są zadowalające, a ta płyta potrafi dostarczyć radochy. I choć, jak dla mnie, nie jest to monolit na miarę tegorocznych wydawnictw Sonic Entity czy Gaudium to na pewno zostanie doceniona, nie tylko przez klubowych bangerów.

 

 

 

http://www.deezer.com/album/10087872
http://listen.tidalhifi.com/artist/3545654
https://play.google.com/store/music/album/Ace_Ventura_Paradise_Engineering?id=B2lgwz4vxgn4cneoompxh774kry
http://www.psyshop.com/shop/CDs/ibo/ibo1cd094.html
https://pro.beatport.com/release/paradise-engineering/1518122
http://www.discogs.com/Ace-Ventura-Paradise-Engineering/release/7019102

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s