[BOCZNICA] 93MillionMilesFromTheSun – Fall Into Nothing (White Light, 2015)


93mmfts_fallintonothingTak, już wiem, że bardzo lubicie Ride. Słyszałem wcześniej…

O rany, jak ja ich uwielbiam, choć właściwie tylko za jeden album.
Drugą płytą z 2011 roku „Northern Sky” wspięli się na mój osobisty szczyt neo-gazeowych zespołów i z tą płytą tam pozostają mimo nieco słabszej „Toward The Light” (2012) i wydanej w maju tego roku „Fall Into Nothing”.

Czwarty krążek, jak właśnie wspomniałem, nie jest tak dobry jak ten z 2011, ale nie znaczy, że trzeba go sobie odpuścić. Jeśli pokochaliście nietransparentną, podtapiającą muzykę gitarową brytyjskiej sceny indie lat 90 (jeszcze przed hegemonią brit-popowców z Oasis i Blur) to zdecydowanie musicie po niego chwytać. Bo to jakby My Bloody Valentine zagrali covery Ride. I właściwie tak mógłbym zostawić ten wpis – dla jednych to stwierdzenie jest gwoździem do trumny, da innych superlatywą.

Dla mnie osobiście jest to nieco rozczarowujące, że grupa zbyt mocno melodyjnie nawiązuje do chórkowych zaśpiewów Marka Gardenera z Ride i czyni z płyty na płytę coraz „lepiej”. Przed tym długograjem muzycy pokusili się o cover-EP z trzema kawałkami swych mentorów (na ich bandcampie jest do pobrania za darmo) i powinni na tym poprzestać dając słuchaczom więcej nowego powietrza tak jak uczynili to na „Northern Sky”, gdzie nie szczędzili elektroniki i gitarowego jazgotu.

Oczywiście ta ocena pozostanie tylko kwestią gustu, bo ktoś inny może właśnie woleć bardziej gitarowe brzmienie, jednak nie da się uciec od wytykanych zapożyczeń. A w tym przypadku zbyt słyszalnych.

Mimo to jest to płyta warta słuchania i to nie jeden raz, bo potrafi dostarczyć sentymentalnej przyjemności.

PS.
Grupa jakoś nie szczególnie przykłada wagę do promocji tego albumu i oficjalnie dostępny jest jedynie na ich (nowym) bandcampie.

https://www.facebook.com/93MillionMilesFromTheSun

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s