N.A.S.A. – Stolen Moments (Iboga Digital, 2015)


nasa-stolen_momentsWszystko kiedyś się znudzi, ale od czego są restarty!

Drugi album duńskiego producenta grywającego z powodzeniem od kilku dobrych lat jako N.A.S.A. (to nie ten „hip-hopowy” projekt) nie był prze zemnie wyczekiwany. Stąd niespecjalnie śledziłem co dzieje się na jego podwórku, tym bardziej, że co jakiś czas trafiały we mnie zwykłe psy-progresywne klepaki. Ale tak z niezaspokojonej ciekawości poskipowałem płytę by sprawdzić jak szybko „trafi do kosza”. I tu zaskoczenie. Podwórko uporządkowane, przewietrzone i jakby całkiem nowe.
Mikkel Rasmussen na psy-scenie świeżakiem nie jest i swoje transowe gwoździe w niejeden już parkiet powbijał. Być może zmęczenie, stagnacja i rutyna sprawiły, że zapragnął wypoczynku, oczywiście nie od samej muzyki, ale od klubowych stuków-puków.
Bowiem „Stolen Moment” okazuje się albumem spowolnionym do postaci downtempo w klimatach chilloutu z przyprawami psychill.

W tej klasie są mocni zawodnicy i trudno konkurować o podest pierwszeństwa, ale skoncentrowani na wydawaniu archiwów Koan czy powielający siebie Kuba nie potrafią mną już zawładnąć na tyle, by zmusić mnie do posłuchania ich kolejnych wydawnictw więcej niż dwa razy. A N.A.S.A. potrafi, przynajmniej tym razem.

Spodziewam się, że następna chilloutowa płyta Duńczyka mogła by być wtórna, jako że i ta nie jest specjalnie odkrywcza w swej kategorii, jednak potrafi bardzo przyjemnie popłynąć z głośników działając łagodząco na powietrze w pokoju jak paprotka.

Sam nie wiem, czy działa na mnie jeszcze efekt zaskoczenia, że to album nie klubowy, czy po prostu muzyka trafiła w mój gust wykorzystując zmęczenie wyżej wspomnianymi tuzami. A może najzwyklej zadowala mnie jej klimat oddający nadchodzącą jesień.

 

 

 

http://www.deezer.com/album/10960948
http://listen.tidal.com/album/49753592
https://www.psyshop.com/shop/Downloads/ibo/ibo1dw218.html
https://pro.beatport.com/release/stolen-moments/1590411
https://itunes.apple.com/us/album/stolen-moments/id1027511913
https://play.google.com/store/music/album/N_A_S_A_Stolen_Moments?id=Bxf6e3hufcs6qm7t5cpdsnkwpz4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s